Güney Kore Kongju Ulusal Üniversitesi Ziyareti

Güney Kore Kongju Ulusal Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan bir heyet 14 Kasım 2019 tarihinde İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy yerleşkesini ziyaret etti. Ziyaret kapsamında İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Dr.Öğretim Üyesi Gökhan YAZICI ve Araştırma Görevlisi Begüm KARABULUT tarafından İnşaat Mühendisliği Bölümü ve faaliyetleri hakkında bilgi verildi ve İnşaat Mühendisliği Bölümü Geoteknik Laboratuvarı gezdirildi.
 

Anadolu Yakası Raylı Sistemler Müdürlüğü Göztepe-Ataşehir-Ümraniye Metro Hattı (M12) Teknik Gezisi

İnşaat Mühendisliği Bölümü Geoteknik Yüksek Lisans Programı, “Yüzeysel Temeller ve Dolgular” ile “Derin Temeller ve Dayanma Yapıları” dersleri kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Raylı Sistemler Müdürlüğü Göztepe-Ataşehir-Ümraniye Metro Hattı (M12) Finanskent ve Ataşehir istasyon şantiyelerine teknik gezi düzenledi.

İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencilerimizden Mustafa Çakmakçı'nın Büyük Başarısı

Erasmus programı kapsamında 2018-2019 Bahar döneminde Çekya’daki Brno Technology Üniversitesi’nde okuyan İnşaat Mühendisliği Bölümü Türkçe Program öğrencilerimizden Mustafa Çakmakçı’nın da aralarında olduğu Türk öğrencileri grubu, Erasmus Student Network tarafından düzenlenen “Uluslararası Ülkeler Tanıtım Sunumları”nda Türkiye’yi başarıyla temsil ettiler.